Penzión Katarína

Rodinný penzión Katarína sa nachádza v goralskej obci Ždiar. Obec Ždiar sa rozprestiera priamo pod Belianskymi Tatrami. Krásu a čaro tunajších Tatier môžete vidieť už z pohľadu okien penziónu. Interiér penziónu ponúka príjemné ubytovanie na vysokej úrovni.

Ubytovanie poskytujeme na 3 podlažiach v dvojlôžkových, trojlôžkových , štvorlôžkových izbách a v dvojlôžkovej suite. Pre náročnejších klientov ponúkame ubytovanie v štvorlôžkovom a päťlôžkovom apartmáne. Apartmány sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo skupiny rodín, ktoré preferujú vyšší ubytovací štandard.

Penzión disponuje vlastnou jedálňou,ktorá je zariadená v goralskom štýle.

Prečo práve rekreácia v Ždiari?

Ubytovanie v dedinke Ždiar, priamo z okien nášho ubytovania Vám umožní výhľad na najvyšší štít 14 km dlhého vápencového hrebeňa Belianskych Tatier- Havran (2151,5 m n.m.), ktorý, ako aj ostatné vrcholy hrebeňa, nie je turisticky sprístupnený.

Vysoké Tatry ponúkajú nespočetné množstvo turistických trias, vhodných pre menej skúsených ale aj pre najnáročnejších priaznivcov turistiky.

Magnetom pre turistov, je okrem prírodných krás, aj zachovaná pôvodná ľudová architektúra, ľudové zvyky, goralský kroj a tanečný folklór, ako aj ľudová umelecká výroba.

V strede obce pri kostole je Ždiarsky dom, s muzeálnou etnografickou expozíciou ždiarska izba. Návštevníci tu nájdu typické vybavenie ždiarských dreveníc, majú možnosť obliecť si goralský kroj, či zúčastniť sa na ždiarskej svadbe.

V Belianských Tatrách leží vo výške 1290 m n.m. Chata Plesnivec, ktorá je jediným obývateľným objektom v Belianskych Tatrách, okolo ktorej vedie turistický chodník vychádzajúci z Tatranskej Kotliny.

Z mnohých turistických trias Vám odporúčame najmä Dolinu 7 prameňov a Bielej vody, ktorá je v letnom období jedna z najkrajších túr na rozhraní hranici Belianskych a Vysokých Tatier.

Parkovanie je zabezpečené zadarmo priamo pri penzióne.