Kam v lete?

Belianske Tatry poskytujú návštevníkom po celý rok množstvo oddychových aktivít, vhodných pre každého, od najnáročnejších športovcov, až po seniorov a rodiny s maloletými deťmi. Vysokohorská turistika a lyžovanie v tejto ponuke prevažujú, no okrem nich je tu ešte priestor pre veľa ďalších rekreačných činností, ako je jazda na horskom bicykli, rafting a pod.

V dostupnej vzdialenosti od penziónu sa nachádza ako jediná sprístupnená jaskyňa v Tatrách- Belianska  jaskyňa v Tatranskej kotline vzdialená iba 10 km od nášho penziónu. V blízkosti penziónu (27 km) sa nachádza najväčší golfový rezort Black Stork na Slovensku s 27 jamkami.

V blízkom okolí penziónu sa nachádza 5 termálnych aquaparkov, ktoré ponúkajú celodenné a večerné využitie.

Milovníci architektonických pamiatok si prídu na svoje návštevou

 

Okrem oddychu pri vode sú k dispozícii aj rôzne iné atrakcie ako tenisové kurty v stredisku Bachledova dolina – 6,5 km od penziónu. Milovníci adrenalínu, pohybu a zábavy si prídu na svoje hrou paintballu v Ždiari - 2 km

Rieka Dunajec, ktorá sa nachádza približne 50 km od nášho penziónu ponúka ideálne podmienky na rafting.  Pre menej skúsených sú k dispozícii drevené plte. Splav na plti je dlhý 11 Km cez celý kaňon a začína v Červenom Kláštore a končí v obci Lesnica. Našim klientom ponúkame 10% zľavu z ceny lístka na Splav Dunajcom.

 

Pre milovníkov cykloturistiky je k dispozícii Bikepark v stredisku  Bachledova dolina (6,5km od nášho penziónu). Postavená je zjazdová AIR DH trať s dĺžkou 1700m a prevýšením 250 m. Je určená pre skúsených cyklistov a pretekárov, ale všetky náročné miesta a prekážky sa dajú obísť. V prevádzke je tiež freeride-ová trať. Okrem toho je v okolí bikeparku vyznačených viac ako 130km horských cyklotrás, na ktorých si prídu na svoje aj začiatočníci a príležitostní cyklisti, aj skúsení crosscountry a all mountain jazdci. Klientom penziónu ponúkame 10% zľavu- bike pas, požičovňa bicyklov a kompletnej výstroje.

 

Keďže vzdialenosť Ždiaru od prechodu s Poľskou republikou je 10 km, nachádza sa tam Morskie Oko - najväčšie tatranské pleso v poľských Tatrách, plocha 34,93 ha, hĺbka 50,8 m. Leží vo výške 1 395,4 m n.m.. Pleso je ľadovcového pôvodu.

 

Vysoké Tatry ponúkajú približne 600 kilometrov chodníkov pre turistov, vhodných pre menej skúsených ale aj pre najnáročnejších priaznivcov turistiky. Bližšie informácie o turistike a turistických trasách nájdete tu.

Možnosť príjemného posedenia pri ohni s krásnym výhľadom na Belianske Tatry má taktiež svoje čaro.

okolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiarokolie penziónu Katarína Ždiar